Ateşyapı İnşaat San. Tic. Ltd. Şti 2006 yılından beri yapısal tasarım konusunda hizmet vermektedir.

Ateşyapı‘nın ana prensibi; uygulanabilir, estetik, ekonomik ve dayanıklı yapılar projelendirmektir.  Projelerin zamanında, hatasız ve eksiksiz olarak teslimi ile birlikte imalat sürecinde de saha ekibi ile yürütülen uyumlu koordinasyon sayesinde inşaatların öngörülen sürede ve kalitede bitirilmesini hedefliyoruz.

Ateşyapı konusunda deneyimli personeli, geniş dokümantasyon ve teknik altyapısı ile farklı ülkelerde Sanayii tesisleri, Petro-Kimya Tesisleri, Enerji Santralleri, Arıtma Tesisleri, Tersaneler, Oteller ve Alışveriş Merkezleri projelendirmiştir.

Ateşyapı verdiği hizmetler kapsamında ülkemizin önde gelen üniversitelerinden akademik danışmanlık hizmeti almaktadır.

Ateşyapı Proje olarak farklı coğrafya ve sektörler için yürürlükte olan standart ve yönetmeliklere göre projelere çözümler üretebilmektedir. Ateşyapı Proje Türk (TS), Amerikan (ACI, ACSI, ASCE, API 650, AASTHO, USACE), Avrupa (Eurocode), Rus (SNIP) ve İngiliz (BS) şartnamelerine uygun projeler hazırlayabilmektedir.

Ateşyapı Türkiye’de ve Dünyada geçerliliği kabul edilmiş yazılım, çizim ve mühendislik programlarını kullanmakta ve değişen teknolojiye göre yenilenmektedir.